31.1.11

Vesiroosivisioon-teistsuguse atmosfääriga kooliüritus


Järgnev intervjuu on muusikakonkursist Vesiroosivisioon. Intervjueerija on Hannes Saard ja intervjueeritav on Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi huvijuht ja muusikaõpetaja Kersti Saadlo.


Mida endast kujutab Vesiroosivisioon?
Vesiroosivsioon kujutab endast omaloomingu muusikakonkurssi, kus on nii karmi muusika kategooria kui ka rahuliku muusika kategooria. Esinemisvõimalus on kõikidel, kes eelneval konkursil välja valitakse. Eelnev konkurss on demo-põhine, ehk tuleb saata korraldajatele oma bändi mõne loo salvestus, mille põhjal valitakse välja 15 parimat bändi või esinejat, kes saavad edasi Vesiroosivisioonile.
Konkurss ise hakkab õhtul. Aga juba hommikul teevad bändid heliproove ja helitehnika pannakse üles. Pärast iga bändi esinemist saab bänd ennast ka pildistada lasta.Õhtul pärast konkurssi esineb ka bänd, kes on esinema kutsutud.

Miks hakati korraldama Vesiroosivisiooni ja kes oli selle algataja?

Vesiroosivisiooni algataja oli Marje Reimund, endine huvijuht, direktori abikaasa, ning mõningad õpilased ka. Lennust, kus olid niinimetatud „hullud“, nende seas ka Vaiko Eplik. Nende eesmärgiks oli teha Eurovisiooni moodi Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi oma visioon, Vesiroosivisioon.

Millal toimus esimene Vesiroosivisioon? Milline see välja nägi? Kes olid žüriis?
Esimene Vesiroosivisioon nägi välja järgmine: Ruum oli kaunistatud raagus puuokstega ja oksad olid kaetud hõbepaberiga. Aula sisustus oli lihtne, aga tekitas tunde, et on pidulik üritus. Üritus oli rõhutatud pidulik. See toimus 1997. aastal. Esimesest Vesiroosivisioonist on olemas ka video.
Esimesel Vesiroosivisioonil oli 7 koosseisu. Koosseisud tegid akustilist muusikat. Võitjaks tuli bänd koosseisus:Marju Metsalu ja Tuuli. Bänd oli ühekordne projekt. Nime ma mäletada ei suuda.
Zürii liikmed olid oma koolist, õpilased ja ka direktor.

Kes on nüüd Vesiroosivisiooni korraldajad?

Vesiroosivisioon on olnud kõige tähtsam kooliüritus. Vastutus selle üritusega seoses on olnud suur ning seepärast on ürituse korraldajaks olnud õpilasesindus ja ka vabatahtlikud, kes kaasa tahavad lüüa.

Kui palju käib õpilasi Vesiroosivisioonil? Mis on kuulajate arvu rekord?
Vesiroosivisioonil oli 2008. aastal 400 pealtvaatajat, see oli kooli juubeliaastal. See on rekord. Esinejaid oli kokku umbes 100 inimest. Kuulajate arv aga on igal aastal erinev.

Kui palju käib õpetajaid Vesiroosivisioonil?
Õpetajate seas oli Vesiroosivisioon vanasti populaarsem, siis oli enamik oma kooli bändid ja muusika oli rahulikumas stiilis. Viimasel ajal on muusika läinud karmimaks(karm rokk) ja enamik bände on väljastpoolt oma kooli. Mida suuremaks on üritus läinud, seda vähem on hakanud kuulamas käima õpetajad.


Kust saadakse raha korraldamiseks ja kui palju läheb selle ürituse korraldamine maksma?
Visiooni korraldamine maksab korralikud paarkümmend tuhat krooni. Raha selle korraldamiseks saadakse tavaliselt koolilt, vallalt, kultuurikapitalilt ja Raplamaa arengufondist.
Nüüdseks on koolil olemas enamik vajaminevast tehnikast ja valgustusest ning nende rentimiseks enam raha ei kulu. Vahepeal, kui oli tugev majanduskasv, oli esinemisbändi tellimine päris kalliks läinud ning eelarve hakkas käest ära minema.

Kui kaua kestab Vesiroosivisioon ja kui kaua aega kulub ürituse oragniseerimiseks?

Vesiroosivisioon kestab tavaliselt umbes 3 tundi, lisaks esinemisbändi esinemise aeg.
Üritust hakatakse ette valmistama juba 2 kuud enne ürituse toimumist.

Mille järgi valitakse žürii?
Žürii valitakse alati nii, et kindlasti on üks inimene koolist, üks vilistlane ja mõned väljastpoolt. Üritatakse leida väga erineva taustaga ja muusikamaitsega inimesi. Viimati oli züriis ka üle Eesti tuntud Hardi Volmer.

Millised on auhinnad?
Auhindu on mitmeid. Karmi kategooria võitja, rahuliku kategooria võitja, üldvõitja ning lisaks veel auhinnad parimatele pillimeestele. Auhinnad on muutunud üha väärtuslikumaks. 2010. aastal oli üks toetajatest muusikapood IS MUSIC. Ka nemad panid omapoolsed auhinnad välja. Üldvõitja sai auhinnaks ühe muusikapala salvestuse professionaalses stuudios.

Kui kuulsaid bände on Vesiroosivisioonil käinud?
Bände, mis oleks vabariigi tasemel parimad, pole Vesiroosivisioonil käinud. Küll aga on käinud seal esinemas Bullfrog Brown, Genialistid ja Ruffus, kes on Eestis siiski päris kuulsad.

Milline Vesiroosivisioon on olnud parim?
Igal aastal on olnud Vesiroosivisioonil head asjad, aga ka kehvemad asjad. Öelda, et mingi kindel Vesiroosisioon on olnud parim, ei saa. Minu arvates aga on olnud parim Vesiroosivisioon 2004. aastal. Sel aastal esines umbes 15 bändi ja kõik bändid olid Rapla maakonnast. Sel aastal võitis esimest korda Vesiroosi kooli oma bänd. Samas väga hea Vesiroosivisioon oli ka see, kui oli
žüriis Vesiroosi kooli vilistlane Vaiko Eplik. Ka tol aastal võitis meie oma kooli bänd Mitokonder.

Mis on teie üldine arvamus Vesiroosivisioonist?
Minu arvates on sellel üritusel eriline õhkkond. Üritus on suhteliselt kodune ning seda üritust tunnustatakse ka väljastpoolt kooli.
Lisaks annab see korraldajatele korraliku kogemuse suure ürituse korraldamisest. Samas arvan, et Vesiroosivisioon on praegu võib-olla liiga suur üritus. See on muutunud üle-eestiliseks ja tihtipeale ei saa enam oma kooli bändid esinema. Noored rõhuvad nüüdsel ajal kvaliteedile. Samas on see aga hea võimalus võrrelda koolibändidel end vabariigi teiste bändidega.

Millised on tulevikuplaanid? Kauaks on plaanis jätkata selle ürituse korraldamist?
Tulevikuplaanidest on arvanud Vesiroosi Gümnaasiumi abiturient Siim Andrespok, et juba tuleval aastal võiks Vesiroosivisooni teha väga suurelt. See võiks toimuda Sadolini spordihoones ja olla peaaegu sama suur üritus kui „Eesti noortebänd“. Mina aga arvan, et sellel on see oht, et ei tule piisavalt publikut ja siis võib ära kaduda võimalus Vesiroosi oma kooli bändidel esineda.
Kuniks leidub inimesi, kes tahavad Vesiroosivisiooni korraldada, senikaua seda korraldatakse.

Millised on plaanid 2011. aasta Vesiroosivisiooniks? Kas ka Vesrioosi Gümnaasiumi omad bändid küündivad Vesiroosivisioonile võistlema ja kas ka auhindu võitma?
2011. aasta Vesiroosivisiooni peaesineja on bänd nimega Autist. Tahetakse anda võimalus esineda ka oma kooli vilistlastel.
Praegustest koolibändidest arvan, et Vesiroosivisiooniks valmistub 10. klassi bänd ja ka Flight Forty.
Ei oska ette prognoosida, kas koolibändidel on võimalus ka auhindu võita, aga samas annab lootust see, et eelmisel aastal võitis Vesiroosi bänd WKA.

Miks tulla Vesiroosivisioonile?

Sellel üritusel on teistsugune atmosfäär kui tavalistel kooliüritustel, see on siiski muusikapidu. Alati on üllatusi ja tavaliselt on asjatundlik publik.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar